W zależności od wieku i etapu życia w jakim się znajdujemy, cieszą nas różne rzeczy. I tak na przykład małe dzieci zawsze, ale to zawsze najbardziej będą cieszyć się ze słodyczy, ewentualnie ze świeżaków z biedronki. Dla nastolatków najlepszym podarunkiem będzie tzw. hajs, który można wydać na chipsy w sklepiku szkolnym lub na Mczestaw w Mcdonaldzie, sporadycznie na ciuchy. Studenci również najbardziej ucieszą się z zielonych papierków, bo pieniędzy na piwo, a w wersji dla rodziców na ksero i książki, nigdy nie jest za dużo. Problem mamy wtedy, gdy po raz kolejny zastanawiamy się nad wyborem prezentu dla bliskiej nam osoby, a która w przeszłości otrzymała już dosłownie wszystko, od szalika, przez długopis szpiegowski, niezliczone ilości książek, części garderoby, po butelki perfum.
Tutaj właśnie zaczynają się schody! Co więc zrobić, żeby uniknąć sytuacji, w której obdarowana osoba pyta Wujka Google, czy istnieje możliwość zwrócenia przedmiotu bez paragonu, a jej uśmiech na widok podarku jest sztuczny co najmniej tak bardzo jak pakowane bułeczki mleczne z lidla? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W Twojej gestii jest wysilić mózgownicę, uruchomić najbardziej ukryte pokłady wyobraźni, przekalkulować zasobność swojego portfela oraz zasoby czasowe. Być może okaże się, że do wykonania Twojego prezentu nie będziesz potrzebował ani złotówki?
Co zrobiłam ja? Już jakiś czas temu poiformowałam K., że choćby w pracy za ten dzień mieli płacić poczwórnie, a ziemia miała się zawalić, czwartek 23 listopada musi mieć wolne i koniec. Dzień przed Kuba położył się dosyć późno, ucieszony, że nie trzeba wcześnie rano wstawać do pracy… Biedny chłopak nie spodziewał się, że zrobię mu pobudkę o 4.50 i poinformuję, że z okazji jego urodzin jedziemy na wycieczkę! Nie wystrzegłam się całkiem materialnych prezentów, bo o miejscu naszego wypadu poiformowałam Kubę wręczając mu… trzypak skarpetek, z czego jedna para miała wzorek w londyńskie czerwone autobusy, a druga w czerwone budki telefoniczne (trzecia była w kropeczki).

Na miejscu w Londynie mieliśmy tylko 8 godzin – to zdecydowanie za mało, biorąc pod uwagę, że poruszamy się znacznie wolniej niż Usain Bolt. Na szczęście nie była to nasza pierwsza wizyta w Londynie, bo w przeciwnym razie z  pewnością czulibyśmy niedosyt. W kolejnym poście opowiem Wam co musicie wiedzieć, jeśli kiedyś zechcecie zorganizować sobie jednodniowy wypad do Londynu! Dzisiaj natomiast przedstawiam Wam foto relację z naszego pobytu z nadzieją, że nie będziecie mi długo zazdrościć, tylko szybko znajdzicie bilety lotnicze w odpowiednim termiie i cenie i sami się tam wybierzecie!

Londyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough market

Borough Market – jeden z najstarszych i największych targów jedzeniowych w Londynie, zlokalizowany w pobliżu Tower of London.

Londyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough marketLondyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough marketLondyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough marketLondyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough marketLondyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough market

Tower of London chyba nie muszę nikomu przedstawiać, żałuję tylko, że nie miałam okazji przejść się jego górną kładką, łącząca dwie wieże. No cóż… Trzeba będzie niedługo odwiedzić Londyn jeszcze raz!

Londyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough market

Tutaj typowa ze mnie turystka! Plecaczek, brak makijażu włos rozwiany, poliki czerwone -jeszcze tylko mapy w ręku brakuje!

Londyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough marketLondyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough market

W tym wieżowcu (zdjęcie poniżej) znajduje się jedno z ciekawszych miejsc w Londynie, a co najważniejsze wstęp tam jest za darmo, jak więc zapewne się domyślacie, nie mogłam odpuścić sobie takiej atrakcji! O czym mowa?

Londyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough market
Oczywiście o Sky Garden. Podniebny ogród znajduje się na 33 piętrze. Tak jak wspominałam wstęp do miejsca, z którego rozciąga się przepiękna pannorama Londyny jest bezpłatny, należy jednak dokonać wcześniej, tj. z maksymalnie 2 tygodniowym wyprzedzeniem, rezerwacji przez internet na tej stronie. 
Londyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough marketLondyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough marketLondyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough marketLondyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough marketLondyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough marketLondyn, Wielka Brytanie, jak zorganizować wypad do Lonydnu, sky garden, Tower of London, Tower Bridge, widok, panorama, onedaytrip, jednodniowa wycieczka, loty do Londynu pomysł na prezent, borough market
Londyn jest piękny, widok ze Sky Garden, jeszcze piękniejszy, ale co by nie powiedzieć, to na tym 33 piętrze naprawdę wiało jak w Kieleckim:D
Zdjęcie w większości są mojego autorstwa, a te na których widnieje moja podobizna (a nawet chyba to ja sama:D) jak zapewne domyślacie się zrobił Kubuś!
Bądźcie na bieżąco ze mną na moim facebookowym fanpage’u Zakreecona, a z pewnością nie ominie Was post jak zorganizować jednodniowy wypad do Londynu! W kolejce czeka jeszcze post o organizacji wyjazdu do Wiednia (czyli jednego z najdroższych miast Europy) tak, by nie stracić całej wypłaty, ale jednak nie spać pod mostem! Nie mogę też zapomnieć o pozostałych zdjęciach z moich wakacji: Barcelona, Porto i Mediolan – o tych miastach przeczytacie w najbliższym czasie, jeśli tylko zostaniecie ze mną na dłużej!
Miłego weekendu!

 

Dołącz do społeczności bloga!

1. Zaobserwuj mnie na instagramie @zakreecona.pl

2. Odwiedź mój fanpage na facebooku Zakreecona