Już jutro 31 grudnia, a co za tym, idzie prawie wszyscy szykują się na szampańską zabawę i huczne powitanie nowego 2017 roku.  Niektórzy pójdą na eleganckie bale sylwestrowe, inni wybiorą imprezę w lokalu studenckim, a jeszcze inni spędzą wieczór na koncertach organizowanych przez stacje telewizyjne. Sporo osób podjęło się pewnie samodzielnego zorganizowania zabawy w swoim domu (i pewnie nadal zastanawiają się, co ich podkusiło, by podjąć taką decyzję:D), ale na pewno znajdą się też tacy, którzy postanowili nic nie organizować i spędzić spokojny wieczór przed telewizorem.
Każda z form spędzenia ostatniej nocy w roku może być udana i fantastyczna pod warunkiem, że nie zapomnicie o kilku istotnych kwestiach:)
PS Na końcu czeka na Was Noworoczny Konkurs:)

Czytajcie dalej!:)

 Przypuszczam, że prawie każdy zgodzi sie ze mną, że jedzenie jest ważną kwestią w życiu każdego człowieka. Pamiętam jeden wakacyjny wyjazd, który mimo, że był całkiem udany, wspominam teraz głównie przez pryzmat okropnych posiłków w hotelu. Jeśli chodzi o imprezy, to rzekłabym, że jedzenie jest wprost kwestią priorytetową. Po pierwsze musi być go dużo (oczywiście w granicach rozsądku), a po drugie musi być dobre. O ile osoby, które wybierają się do jakiegoś lokalu mogą teraz jedynie mieć nadzieję, że serwowane potrawy będą pieścić ich podniebienia, o tyle pozostający w domu bądź wybierający się na domówkę mają jeszcze możliwość sami przygotować coś wystrzałowego. Pamiętajcie by zrobić taką porcję, aby każdy mógł spróbować (impreza na 20 osób, a Ty przychodzisz z  2 maleńkimi kawałkami ciasta…) oraz by jedzenie wyglądało apetycznie (no wiecie, cała salaterka w sosie itp.).
Jeśli idziesz do eleganckiego lokalu, to uwierz mi, dresy nie będą odpowiednim strojem (śmieszne? na własne oczy widziałam kiedyś takiego eleganta, więc to naprawdę jest możliwe).
Ale już najgorsze, moim zdaniem, jest przyjście na imprezę przebieraną bez przebrania i tłumaczenie w stylu „nie miałem czasu znaleźć stroju” albo „nie miałem pomysłu”. W przedszkolu pójście na Bal Przebierańców bez stroju (oczywiście nie mówię tego z własnego doświadczenia!) wiązało się z ogólnym ostracyzmem wśród wszystkich kolegów i groźbą samotnych zabaw przez przynajmniej kilka następnych dni!  Uważam, że taka sama kara powinna spotkać osoby, które przyjęły zaproszenie na zabawę przebieraną, a nie pokusiły się o przygotowanie stroju.

Dlatego apeluję teraz do wszystkich, którzy jutro mają zamiar spędzić sylwestrową noc na imprezach w stylu western, lata 20, lata 90, gwiazdy pop itp., a nie mają jeszcze stroju, by wykorzystały ostatnią chwilę na wycieczkę do lumpeksu lub na własny strych i nie psuły sobie i innym zabawy:)

Odnosi się to do wszystkich kwestii życia.  Za duży dekolt w połączeniu z bardzo krótką sukienka może wyglądać  niesmacznie i nieestetycznie, ale oprócz zgorszonych spojrzeń raczej nic więcej nam nie grozi. Przesadzenie z alkoholem może mieć jednak trochę gorsze skutki. Dlatego zalecam umiar, bo szkoda chyba przeleżeć  cały NOWY ROK w łóżku z ogromnym bólem głowy i brakiem chęci do wszystkiego.

Nie spóźniaj się! Żaden Gospodarz nie lubi długo oczekiwać na swoich gości. To samo tyczy się lokali ze zorganizowanymi imprezami. A może gdy przyjdziesz za późno, to ktoś właśnie zje ostatnią porcję pysznej przekąski i nie będziesz miał okazji jej nawet spróbować?:)

Stanowczo odradzam spędzanie długich godzin na szykowaniu się w łazience, bo po pierwsze zazwyczaj reakcja wśród znajomych na nasz wspaniały widok jest niewspółmierna do czasu, jaki poświęciliśmy na przygotowanie, a po drugie naprawdę jest milion ciekawszych rzeczy, na które można spożytkować czas, zamiast  robienia z siebie porcelanowej lali (chyba, że taki jest nasz pomysł na przebranie!) 🙂

Jeśli zastosujesz się do wszystkich  powyższych rad, to rok 2017 powinien być usłany różami:)
Z pewnością wszystkich Was czeka jutro wspaniała zabawa, nie zapomnijcie jednak zadzwonić do swoich bliskich i złożyć im życzenia noworoczne. Składanie życzeń to piękny zwyczaj, dlatego warto go kultywować. W tym wyjątkowym dniu pamiętajmy szczególnie o osobach chorych i samotnych. Na pewno ucieszą się z naszego telefonu:)
Korzystając z okazji, również chciałabym życzyć Wszystkim (a już szczególnie moim czytelnikom)
szampańskiej imprezy sylwestrowej (lub po prostu cudownie spędzonego czasu, jeśli na imprezę się nie wybieracie), a w Nowym Roku dotrwania w swoich postanowieniach, wyciągania wniosków z własnych błędów, wielu podróży małych i dużych, dużo wolnego czasu spędzanego z rodziną i przyjaciółmi oraz spełnienia chociaż kilku Waszych marzeń! Buziaki!:)

A TERAZ PRZYSZEDŁ CZAS NA KONKURS!

Kochani Moi! Cieszę się, że dzisiaj mogę kolejny raz zaprosić Was do wzięcia udziału w konkursie organizowanym na moim blogu (a dawno już takich nie było). Jutro czeka nas noc sylwestrowa, ale oprócz tego, przed nami jeszcze mnóstwo zabaw karnawałowych. Dlatego zadanie konkursowe będzie związane z karnawałem! Do wygrania są dwie wody perfumowane Calvin Klein Obsession Night (100 ml) (po jednej dla każdego z dwóch zwycięzców)!:)

Zadanie konkursowe jest następujące:

Odpowiedz na pytanie „Jak wyglądałaby Twoja wymarzona zabawa karnawałowa”

oraz spełnij min. 2 z 4 poniższych warunków:

1) Polub Fanpage buycheaplookfit na Facebooku i zaproś do polubienia min.2 osoby
2.  Zostań publicznym obserwatorem bloga (patrz prawa kolumna OBSERWATORZY)
3. Zaobserwuj profil zakreecona.pl  na Instagramie
4. Udostępnij publicznie na Facebooku baner konkursowy
Konkurs trwa od dzisiaj (30.12.2016) do 14.01.2017. 
a wyniki zostaną ogłoszone pod tym postem,
16. 01.2017
po posiedzeniu Komisji, która wybierze 2 najbardziej kreatywne odpowiedzi! 🙂
Proszę, udzielcie odpowiedzi w komentarzu pod tym postem wg tego szablonu:
                           (1)            Odpowiedź na pytanie konkursowe.
                           (2)            Obserwuję na facebooku jako (Imię i pierwsza litera nazwiska)
                           (3)            Jestem publicznym obserwatorem bloga jako…
                           (4)            Obserwuję na Instagramie jako (nick)
                           (5)            Adres email
Oczywiście, jeśli chodzi o punkty od 2. do 4. to muszą być spełnione min, 2 wybrane przez Was, ale będę bardzo szczęśliwa, jeśli uda Wam się spełnić je wszystkie:)

Pełen Regulamin konkursu znajdziecie pod tym linkiem REGULAMIN KONKURSU.


EDIT:

WYNIKI KONKURSU:

Kochani moi, po burzliwych obradach, Komisja Konkursowa wybrała dwie zwycięskie prace, które należą do:
 
 Natalii K. 
                        Jak marzyć- to z rozmachem! Idealna zabawa karnawałowa to na pewno towarzystwo PIERWSZEJ KLASY- moi najlepsi przyjaciele i najbliżsi, bez których żadna impreza odbyć się nie może 🙂 Chciałabym, by było oryginalnie i niebanalnie, więc każdy z gości musiałby pokazać swoje DRUGIE OBLICZE- przebrać się za swojego idola lub bajkowego bohatera z dzieciństwa. Miło by było wejść w TRZECI WYMIAR beztroski połączonej z szczerą radością i funem z bycia razem! Do tego świetna muzyka, która obudziłaby w nas drzemiące CZTERY ŻYWIOŁY i pyszne jedzenie- jako niezbędny PIĄTY ELEMENT mej wymarzonej zabawy karnawałowej 🙂 Ilość alkoholu powinna również powinna być odpowiednia (nie oszukujmy się 😉 ), na tyle by obudzić we mnie SZÓSTY ZMYSŁ, bym mogła poczuć się jak w SIÓDMYM NIEBIE i by wszystko dookoła wyglądało jak ÓSMY CUD ŚWIATA 😉 Idealna zabawa karnawałowa musi otworzyć przede mną DZIEWIĄTE WROTA świetnych wrażeń i musi być totalnym STRZAŁEM W DZIESIĄTKĘ! 🙂
 

 i Ani I.

Moja wymarzona zabawa karnawałowa,
To w przepięknym Rio szalona zabawa.
I do brazylijskich rytmów taniec
Na sambodromie – to jest KARNAWAŁ!
Gorący piasek, gorące rytmy,
Stroje choć skąpe, w złocie pływają,
Bąbelki szampana i towarzystwo –
To wszystko radośnie ludzi nastraja.
Marzę, by udział wziąć w takiej fieście,
Bo to dla zmysłów jest uczta wymowna,
Aż Chrystus z Rio rozkłada ręce,
W Brazylii karnawał jest przecież cudowny!

 

Dziewczyny oczekujcie wiadomości ode mnie, w których poproszę Was o adres niezbędny do wysyłki nagrody!:) Serdecznie gratuluję!

 

Wszystkim, którzy wzięli udział serdecznie dziękuję!:) Wasze odpowiedzi były świetne, ale w każdym konkursie zawsze jest tak, że trzeba wybrać zwycięzców. Zaglądajcie jednak na bloga, bo już niedługo szykują się nowe konkursy!:)

Dołącz do społeczności bloga!

1. Zaobserwuj mnie na instagramie @zakreecona.pl

2. Odwiedź mój fanpage na facebooku Zakreecona