Wyobraźcie sobie, że na jednej gałązce siedzą sobie 4 ptaki, dokładnie tak jak na okładce poniżej:
Orzeł, Papuga, Gołąb i Sowa. Do jakiego ptaka przyrównalibyście siebie, posiadając na ich temat jedynie taką wiedzę, jaką macie teraz? Ja myśląc o sobie, pomyślałam o Papudze😀
Zapewniam Was, że Wasze pierwsze skojarzenie w 90% będzie spójne, z tym co wyczytalibyście w lekturze, która ostatnio trafiła w moje ręce „Rozwiń Skrzydła” Merricka Rosenberga i   Daniela Silverta (możecie kupić TU za 32 zł lub w formie ebooka TU za 31 zł).
Czytajcie dalej, a dowiecie się w czym rzecz.:)
rozwiń skrzydła, książka, psychologia, natura ludzka, zachowanie DISC
Jeśli oczekujecie naukowego stylu, przykładów z encyklopedii, czy trudnego słownictwa, to niestety muszę Was rozczarować – w tej książce tego nie znajdziecie.  Jeśli jednak zależy Wam, by książkę czytało się tak lekko jak Harrego Pottera, a czytanie zajęło nie więcej niż jedno długie popołudnie, to nie wahajcie się ani chwili.
Rzecz dzieje się w spokojnym lesie, gdzie pewnego dnia stare majestatyczne drzewo zwala się na ziemie z ogromnym hukiem. W lesie wybucha panika, nikt nie wie co się dzieje, a ptaki zaczynają bać się o swoje domy. Czy papugom, orłom, sowom i gołębiom uda się znaleźć rozwiązanie w tej, bądź co bądź, kryzysowej sytuacji? Czy ptaki będą w stanie razem współpracować i uratować swoje domostwa? Tego dowiecie się, czytając książkę:  
książki, DISC, natura ludzka, psychologia, rozwińs krzydła, zachowanie
Okazuje się, że ludzie, podobnie jak ptaki,  reprezentują 4 charakterystyczne style zachowań:
  • Zdecydowany i posiadający cechy przywódcze Orzeł,
  • Rozgadana i pełna optymizmu Papuga
  • Stonowany i spokojny Gołąb
  • Dokładna i perfekcyjna Sowa. 

Ludzie są jednak trochę bardziej skomplikowanymi stworzeniami niż ptaki, dlatego rzadko kiedy zdarza się, że ktoś reprezentuje cechy tylko jednej ptaszyny, chociaż zazwyczaj jeden styl zachowania jest dominujący.

książka, herbata, weekedn, DISC, rozwiń skrzydła, czytanie, zachowanie
Jeśli chcecie nie tylko zrozumieć, dlaczego z jednymi pracuje nam się łatwiej, a z innymi gorzej, ale również dowiedzieć się jak to zmienić, by wszystkim żyło się lepiej, koniecznie przeczytajcie „Rozwiń skrzydła”. Powiem szczerze, że wcześniej DISC, oznaczało dla mnie tyle samo co dyskietka po angielsku, tyle, że pisana capslockiem 😀 Teraz natomiast czuję się na maxa oświecona i ufam, że ta wiedza zaowocuje w moim życiu PRYWATNYM I OSOBISTYM (haha, uwielbiam ten zwrot:D) i zawodowym.
Pozdrawiam wszystkie papużki takie ja, orzełki takie jak mój szwagier Krzyś, Gołąbki takie jak moja Siostrzyczka z bloga Cheap holiday perfect stay, Sówki takie jak mój K. i wszystkie krzyżówki tych ptaków!:)  Jak myślicie styl jakiego ptaka reprezentujecie?:)

 

Dołącz do społeczności bloga!

1. Zaobserwuj mnie na instagramie @zakreecona.pl

2. Odwiedź mój fanpage na facebooku Zakreecona