Na wstępie mojego posta chciałabym Was serdecznie przeprosić za wkurzanie słonecznymi zdjęciami, podczas gdy w Polsce mamy już przymrozki. Jak będą miała jeszcze kiedyś okazję wyjechać, to wybiorę jakieś kraje skandynawskie:)
Tak jak obiecałam na blogu pojawia się pierwszy post – relacja z podróży na południe Portugalii. Zapraszam do lektury:)

 Za moimi plecami widać prawie puste plaże, chociaż termometry wskazywały ok. 26 stopni Celsjusza. Jednakże w Portugalii jest już dawno po ścisłym sezonie turystycznym, przynajmniej jeśli chodzi o plażowanie. Nam to jednak w niczym nie przeszkadzało, wręcz przeciwne – cała plaża dla nas, poza tym ceny też znacząco się obniżyły (15 euro za dwie noce, w apartamencie 100 metrów od oceanu- ma się ten zmysł poszukiwacza okazji!:)).
Pierwszy dzień spędziliśmy w Albufeirze, jednej z najbardziej znanych miejscowości w Algarve. Plaża była piękna, czysta i pusta! 🙂 Południowe wybrzeże Portugalii słynie z klifowej linii brzegowej, usianej jaskiniami i pięknymi grotami wyżłobionymi przez oceaniczne fale- ale o tym więcej w następnym poście:)
 Niedaleko znajduje się inna znana miejscowość Vilamora, gdzie podobno swoją willę ma Madonna, a ceny hoteli sięgają grubo powyżej 400 euro za noc.
 Pogoda w Portugalii lubi płatać figle, szczególnie w październiku, dlatego kolejny post będzie bardzo deszczowy, a moje włoski będą jak u zmokłej kurki!:) Ale nie uprzedzajmy faktów!
Btw strasznie żałuję, że z Polski jest tak niewiele bezpośrednich połączeń do Portugalii (jedynie Ryanair z Warszawy do Lizbony), bo to naprawdę świetny kraj i jest tu wiele do zobaczenia o każdej porze roku, nie tylko w sezonie wakacyjnym. Jeśli macie dużo czasu, polecam przewertowanie strony Ryanaira i poszukanie połączeń przesiadkowych. Do Porto czy Lizbony dolecimy z Londynu, Paryża, Brukseli czy Berlina, a te miasta bardzo łatwo możemy osiągnąć samolotem, czy autobusem(w przypadku Berlina):)
 Bluzka- SH (3 zł)
Spódnica- AE Woman (15 zł)
Buty- Diverse (% factory outlet 20 zł)
Następny post już wkrótce prosto z Lagos i okolic:)

Dołącz do społeczności bloga!

1. Zaobserwuj mnie na instagramie @zakreecona.pl

2. Odwiedź mój fanpage na facebooku Zakreecona