Kochani, 26 maja zbliża się wielkimi krokami, jeśli są tutaj jeszcze spóźnialscy, którzy nie zdążyli kupić/ zrobić prezentu dla swojej kochanej Rodzicielki, lub co gorsza, nie mają nawet pomysłu, zapraszam do lektury tego posta, który być może pomoże rozwiązać ten jakże trudny, powtarzający się co roku problem.  Pomysły będą oczywiście budżetowe, jak przystało na bloga „buy cheap…” :D’

1. Kubek ze śmiesznym nadrukiem. Myślę, że wywoła uśmiech na twarzy nie jednej mamy:) Moja jest posiadaczką trzeciego kubeczka (Mamo kocham Cię  ZAżarcie… (i nie tylko):D, dostała go ode mnie kilka lat temu, co oznacza, że takie kubeczki cieszą się niesłabnącą popularnością i powodzeniem u Mam:) To oczywiście wersja budżetowa, 20 zł- tak niewiele, a ile uśmiechu może sprawić:) Wydaje mi się, że kubki powinny być też do dostania stacjonarnie w sklepach typu kukartka, gadżeciak itp.

2. Zrób prezent sam/ sama!  Czasu nie ma dużo, ale jeśli poświęcicie dwa popołudnia powinniście zdążyć. Pomysłów w internecie jest od zatrzęsienia i ciut ciut. Począwszy od wazonów ze słoików i butelek po winie (ta druga opcja, to dla studentów- może butle przestaną zalegać w kuchni i zamienią się w coś pięknego co uszczęśliwi Mamę:D),  poprzez ramki na zdjęcia czy wyszywane poduszki! Wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej. Poniżej parę pomysłów:)
3. Zaproś mamę na obiad w jej własnym domu –  pójść do restauracji to żaden problem, ale przygotować coś samemu – to dopiero wyzwanie! Jeśli masz możliwość bądź w domu zanim Mama wróci z pracy i przygotuj wszystko co trzeba (łącznie z serwetkami i ułożonymi ładnie sztućcami!). Jeśli nie chcesz niespodzianki lub Mama takich nie lubi, wręcz mamie dzień wcześniej zaproszenie:) Niech poczuje się wyjątkowo!:) Oczywiście jeśli do Magdy Gessler wiele Wam brakuje, nie bierzcie się zaraz za przygotowywanie carpaccio wołowego w sosie z białych warzyw czy innych cudów. Spagetti bolognese powinno wystarczyć, a Mama i tak będzie wniebowzięta!:) Poniżej linki do przepisów:)
4. Daj mamie to co właśnie chce dostać! Ty znasz swoją Mamę najlepiej, wiesz jakie książki czyta, jakich kosmetyków używa i co lubi robić w wolnym czasie.Wiadomo, zawsze staramy się czymś zaskoczyć, ale czasami warto wykorzystać sprawdzone rozwiązania. Może chciałaby przeczytać kolejną książkę Agaty Christie, albo pójść na premierę do kina, najlepiej z Tobą.  A może dawno nie była z Tatą w teatrze i właśnie to jej się teraz marzy?  A może właśnie teraz, całkowicie przypadkowo skończył się jej ulubiony tusz do rzęs?:D Zrób szybki wywiad z Tatą, albo podpytaj (że niby przypadkiem!) Mamę, co tam jej teraz na serduchu leży! Sukces gwarantowany:)
Kochani, bez względu na to czym obdarujcie swoje Mamy, najważniejsze jest to, by każdego dnia pokazywać jak bardzo je kochacie! Jeśli nie mieszkacie już z rodzicami, warto zadzwonić trochę częściej niż pod koniec miesiąca („MAMO, dopomóż bo nie mam już pieniędzy”), odwiedzać, pomagać w drobnych czynnościach:) Pamiętajcie, Mama jest tylko jedna:)
Buziaki!!:) 

Dołącz do społeczności bloga!

1. Zaobserwuj mnie na instagramie @zakreecona.pl

2. Odwiedź mój fanpage na facebooku Zakreecona