W grudniu, gdy mieszkałam jeszcze w Warszawie, w znanym i lubianym dyskoncie działającym pod znakiem uroczego czarno czerwonego owada, kupiłam sobie za ok. 16 polskich złotych 2 pary kolorowych skarpetek za kostkę. Aż do ostatniego weekendu leżały samotnie w szufladzie, gdy oto wtedy postanowiłam, że założę je po raz pierwszy. Myślę sobie, co tam, młoda jestem, można czasem pohipsterować. A że na ulicach nieczęsto spotyka się kobiety w takich skarpetach (tzn. mam na myśli takie oznajmiające wszem i wobec „HEEEEEJ, MAM KOLOROWE SKARPETY PATRZCIE SIĘ NA MNIE TU I TERAZ” tak jak ja to zrobiłam) byłam zdana sama na siebie w wymyślaniu stylizacji, bo raczej miałam mało okazji, by szukać inspiracji na ulicach.
Chęć stworzenia hipsterskiej stylówki dodatkowo wzmagał fakt, że wybierałam się wraz z moją przyjaciółką Sylwią, która to postanowiła mnie odwiedzić w mieście Łodzi, do dosyć hipsterskiego miejsca jakim jest Niebostan, przy ul. Piotrkowskiej 17 (i tam też zostały zrobione te fotki). Żeby tam trafić,  trzeba wejść w bramę, a wtedy Waszym oczom ukaże się coś na kształt niebieskiego rusztowania, po którym wspinacie się do miejsca, gdzie przyjdzie Wam siedzieć m.in. w pociętej wannie, starych fotelach samochodowych, oraz paletach, które w przeszłości dźwigały pewnie ogromne ciężary. Dodatkowo macie możliwość napić się hipsterskiego piwka, wypić hipsterskie koktaile, zjeść hipsterską szamkę, poczytać hipsterkie książki albo tak jak np. ja, o ile pogoda pozwoli, po prostu sobie poleżeć, popijąc coś hipsterskiego, co akurat Pani Barmanka poleciła. Czasami zdarzy się jakiś hipsterski koncert, albo spotkanie z jakimś hipsterskim artystą, jednym słowem hipsteriada 100%.  Mam nadzieję, że teraz rozumiecie moje pobudki w kwestii zostania nie do końca ekskluzywnym menelem chociaż na jeden dzień.
W niedzielę przyszłyśmy dosyć wcześnie, więc nie były założone wszystkie poduszki, ale uspokajam, że prawie na każdym elemencie przystosowanym do usadzania tyłka takie poduchy się znajdują. 

Ostrzegam jednak, że to miejsce jest uzależniające. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jak raz tam traficie, to już nigdy żaden inny lokal nie wyda Wam się równie atrakcyjny. Będziecie chcieli siedzieć tam dzień i noc, a to grozi wieloma konsekwencjami (m.in. utratą pracy, możliwością uznania za osobę zaginioną przez rodzinę), dlatego by tego uniknąć, polecam serdecznie, w przypadku chęci odwiedzenia tego miejsca, zabrać rodzinę lub kolegów z pracy i wtedy problem z głowy.
jak nosić kolorowe skarpetki, kolorowe skarpetki, hipster, niebostan, łódź, kolorowa czapka, hipsterskie miejsce, fajne miejsce w Łodzi
Ale miało być o skarpetkach. Przyjęło się, że każdy szanujący się menadżer, specjalista, stażysta itd. pracujący w Mordorze, lub miejscach do Mordoru podobnych, powinien posiadać jakieś fikuśne skarpetki. Takiej reguły nie ma jednak dla kobiet, a należy tu wspomnieć, że wybór skarpet jest równie duży, żeby nie powiedzieć większy. Czy to oznacza, że my takie skarpetki możemy nosić jedynie w domu podczas PIDŻAMA PARTY z przyjaciółkami, do spania lub do innych szeroko pojętych czynności domowych? OTÓŻ NIE 😀
Nawet muszę Wam powiedzieć, że my mamy trochę lepiej. Bo założenie białych skarpet do sandałów w naszym przypadku będzie oznaczać pierwszy krzyk mody (pod warunkiem, że ładne nogi, ładne skarpety no i sandały), a w przypadku młodego mężczyzny strzelenie sobie modowego samobója. My możemy pozwolić sobie także na podciągnięcie skarpet pod kolana, albo przynajmniej wysoko na łydkę i również wezmą nas za trendsetterki,  a mężczyzna nie będący tenisistą raczej nie powinien spodziewać się okrzyków zachwytu na swój widok.
Także same widzicie, że mamy lepiej:) A już najlepsze jest to, że naprawdę wszystkie chwyty są dozwolone. Możemy je nosić do sandałów, tenisówek, butów sportowych, szpilek, tzw. szczurków, wszystko zależy jedynie od Waszej odwagi i kreatywności. Na końcu zostawiam Was garść internetowych inspiracji 🙂 Dajcie znać, co uważacie o kolorowych skarpetkach!:)
koktajl, skarpetki w kropki, jak nosić kolorowe skarpetki, kolorowe skarpetki, hipster, niebostan, łódź, kolorowa czapka, hipsterskie miejsce, fajne miejsce w Łodzi
Fot. Sylwek:*
Spodnie- New Yorker (ok. 69zł)
Kurtka-Gamiss
Koszula – Sinsay
Skarpetki – Biedronka
Buty- Adidas ZX Flux
A tutaj garść inspiracji!:)
kolorowe skarpetki, jak nosić kolorowe skarpetki, inspiracje, trendy, fashion, moda
kolorowe skarpetki, jak nosić kolorowe skarpetki, inspiracje, trendy, fashion, moda
kolorowe skarpetki, jak nosić kolorowe skarpetki, inspiracje, trendy, fashion, moda

Źródło   Źródłokolorowe skarpetki, jak nosić kolorowe skarpetki, inspiracje, trendy, fashion, moda

Źródło

kolorowe skarpetki, jak nosić kolorowe skarpetki, inspiracje, trendy, fashion, moda

Dołącz do społeczności bloga!

1. Zaobserwuj mnie na instagramie @zakreecona.pl

2. Odwiedź mój fanpage na facebooku Zakreecona