Teneryfa

Teneryfa to największa z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Położona na Oceanie Atlantyckim u Wybrzeży Afryki, przez cały rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów.  Ja miałam przyjemność być tam w październiku. Muszę powiedzieć, że lepszej pory na odwiedzenie tego miejsca raczej nie mogłam sobie wymarzyć! Temperatury podczas naszego pobytu wahały się pomiędzy 24-29 stopni i nie było to ani za zimno, ani za gorąco. Może jednego dnia upał mocno dawał się we znaki, ale na szczęście kąpiel w przyjemnie chłodnym oceanie przynosiła ukojenie. Dzisiaj jednak nie będę rozpisywać się nad wadami i zaletami Teneryfy. Nie opowiem też wiele o klimacie, który jak praktycznie na każdej oceanicznej wyspie jest zróżnicowany. Przedstawię Wam jednak trzy plaże na Teneryfie, które zdecydowanie warto odwiedzić, kiedy postanowicie tutaj przyjechać!
Zwykło mówić się, że południe wyspy jest cieplejsze. Klimat tam jest łagodniejszy i to raczej tam kwitnie życie turystyczne. Jednak dwie z polecanych przeze mnie plaż znajdują się na północy wyspy. Jak okazuje się, północ nie zawsze jest taka pochmurna i deszczowa jak ją malują!

Plaże na Teneryfie –  Los Gigantos

Na pierwszym miejscu w moim rankingu znalazła się plaża z cudownym widokiem na Los Gigantos, czyli ogromne klify momentami osiągające wysokość ponad 600 metrów! Piasek jest tutaj czarny, z resztą jak na większości plaż na Teneryfie, co wynika z jej wulkaniczngo charakteru. Jeśli jakaś plaża posiada żółty piasek możecie być pewni, że w prawie każdym przypadku nie jest naturalna.
Teneryfa, trzy plaże na Teneryfie, najlepsze plaże na Teneryfie, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los Gigantos

Żeby się tam dostać należy zaparkować gdzieś w okolicy portu. Następne obejść go dookoła, tzn. nie od razu tam gdzie cumują katamarany i jachty oraz są restauracje z widokiem na port, a  kawałek dalej, bezpośrednio za budynkami znajdującymi się tuż przy porcie.

Na plaży znajduje się zaplecze sanitarne, a nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Ze wspomnianego wyżej portu można wybrać się na rejs katamaranem dookoła wyspy. Najkrótsze trwają ok. 2 godziny, najdłuższe 5 godzin. Przy odrobinie szczęścia dane Wam będzie zobaczyć delfiny i wieloryby! Prawdopodobieństwa spotkania tych stworzeń jest tym większe im dłuższy jest Wasz rejs. W internecie można kupić bilety na rejs (polecam zrobić to z pewnym wyprzedzeniem). Ceny wahają się od 23 do 50 euro, w zależności od czasu trwania i tego, czy mamy wliczony posiłek czy nie. Ja polecam jednak zdecydować się na rejs będąc już na miejscu. Przy porcie w Los Gigantos widziałam ofertę za 15 euro, która obejmowała 2 h rejsu oraz przekąski i napoje na pokładzie!
Teneryfa, trzy plaże na Teneryfie, najlepsze plaże na Teneryfie, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los GigantosTeneryfa, trzy plaże na Teneryfie, najlepsze plaże na Teneryfie, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los GigantosTeneryfa, trzy plaże na Teneryfie, najlepsze plaże na Teneryfie, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los Gigantos

Plaże na Teneryfie – Las Teresitas

Jeśli chodzi o moje ulubione plaże na Teneryfie, na drugim miejscu znajduje się plaża Las Teresitas zlokalizowana w San Andreas. Przez wielu uznawana jest za najpiękniejszą plażę Teneryfy. Dlaczego znalazła się u mnie na drugim miejscu? Z jednej prostej przyczyny – jest to plaża sztuczna. Widoki są piękne – to prawda. Piasek jest żółty i gorący – nie zaprzeczę. Ale jednak plaża powstała w wyniku ingerencji człowieka. W 1973 roku nawieziono tutaj z Sahary ponad 270 tys. ton piasku i zbudowano falochron, który miał chronić przed wymywaniem piasku do oceanu. Plaża posiada około 1,5 km długości i jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Z powodu wspomnianego przeze mnie falochronu woda jest tutaj spokojna, a kąpiele są prawie zawsze dozwolone.
plaże na Teneryfie, zakreeconaTeneryfa, trzy plaże na Teneryfie, najlepsze plaże na Teneryfie, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los Gigantos najlepsze plaże na Teneryfie, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los Gigantos
Las Teresitas znajduje się w północno wschodniej części wyspy niedaleko miasta Santa Cruz di Tenerife. Plaża ta pełni rolę miejskiego kąpieliska na mieszkańcow stolicy. Na miejscu znajduje się wiele miejsc parkingowych (za darmo, tak jak w większości miejsc na wyspie). Raczej nie powinniście mieć problemu, by znaleźć parę metrów kwadratowych dla swojego auta.
Niedaleko plaży znajduje się punkt widokowowy Mirador de Las Teresitas, z którego rozciąga się przepiękny obraz Las Teresitas jak i sąsiedniej plaży Las Gaviotas (z czarnym piaskiem).
Teneryfa, trzy plaże na Teneryfie, najlepsze plaże na Teneryfie, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los GigantosTeneryfa, trzy plaże na Teneryfie, najlepsze plaże na Teneryfie, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los GigantosTeneryfa, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los Gigantos

Plaże na Teneryfie – El Bollulo

Na trzecim miejscu uplasowała się plaża El Bollulo – schowana między skałami, z czarnym piaskiem. Dojazd samochodem jest co najmniej mało dogodny, ale plaża mimo wszystko ma w sobie to coś, co sprawiło, że bardzo mi się spodobała. Przy plaży znajduje się parking, jednak kosztuje on coś pomiędzy 2 a 5 euro (niestety już dobrze nie pamiętam), dlatego polecam zostawić auto około 1- 2 km wcześniej. Nie wynika to jedynie z oszczędności pieniędzy. Droga wiodąca na ten parking jest wąska na 1 samochód i bardzo kręta. Może być to problematyczne w sytuacji spotkania dwóch samochodów jadących w przeciwnych kierunkach. Wysepek do wyprzedzania jest niewiele, dlatego my zaparkowaliśmy wcześniej i doszliśmy kawałek pieszo.
Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los Gigantos
kk
Podobnie jak na wszystkich plażach, tutaj również nad bezpieczeństwem przebywających czuwa ratownik. Podczas naszej wizyty fale były na tyle duże, że kąpiel nie była dozwolona. Nie samą kąpielą jednak człowiek żyje, czytanie książek na plaży bądź bezczynne leżenie plackiem też jest bardzo przyjemne! Polecam tę plaże zwłaszcza tym, którzy chcą mieć pewność, że znajdą miejsce dla swojego ręcznika i lubią wsłuchiwać się w odgłos fal uderzających od skały. Dojście do plaży jest dosyć strome. Dodatkowo do najbliżej położonego płatnego parkingu czeka nas jeszcze krótki marsz. Wydaje mi się, że to odstrasza potencjalnych turystów.
kk
Teneryfa, trzy plaże na Teneryfie, najlepsze plaże na Teneryfie, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los Gigantos
Teneryfa, trzy plaże na Teneryfie, najlepsze plaże na Teneryfie, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los Gigantos
Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie, wycieczka na Teneryfę, zakręcona, zakreecona, Las Teresitas, El Bolullo, Los Gigantos
O innych plażach na Teneryfie przeczytacie pod tym linkiem.
Na końcu chciałabym Was zapytać, która plaża najbardziej przypadła Wam do gustu?

Dołącz do społeczności bloga!

1. Zaobserwuj mnie na instagramie @zakreecona.pl

2. Odwiedź mój fanpage na facebooku Zakreecona