Mieszkam w Łodzi, co raczej nie jest tajemnicą, a już szczególnie dla tych, którzy czytali moje publiczne przeprosiny za zniesławienie. A z czym kojarzy się Wam Łódź oprócz Piotrkowskiej i Manufaktury? A no właśnie Manufaktury? Co to w ogóle jest ta Manufaktura, albo może lepiej zapytam czym była? Bo to, że teraz to rozrywkowe serce Łodzi, nie ulega żadnej wątpliwości.
Wygooglujcie sobie więcej, bo ja rzucę tylko zajawkę. Manufaktura powstała w miejscu fabryki włókienniczej przetwórstwa bawełny wzniesionej w latach 1872-1892, której właścicielem był Izrael Poznański (pozwolę sobie w tym momencie uciąć temat, bo o Panu Poznańskim przeczytacie tutaj innym razem). Podobnych fabryk było w Łodzi więcej. Tak jak Śląsk miał swoje kopalnie, tak Łódź miała swoje fabryki włókiennicze. Mówię w czasie przeszłym, bo przemysł włókienniczy nie funkcjonuje już tak prężnie jak kiedyś, ale nadal Łódź jest w głównej mierze kojarzona z tą gałęzią gospodarki.
Nie powinno więc dziwić, że pewien człowiek ze smykałką do biznesu, pan Antoni o wdzięcznym nazwisku Ptak, postanowił, że to właśnie pod Łodzią, w miejscowości Rzgów, zbuduje swoje własne modowe imperium i nazwie je (ku zaskoczeniu!) PTAK FASHION CITY. Wiedzieliście, że w Ptaku ubiera się pół Polski, nawet jeśli o tym nie wie? 
Zgrzeszyłabym, gdybym na własne oczy nie przekonała się, co oferuje to łódzkie modowe imperium, dlatego korzystając z pięknej pogody i jednego z moich ostatnich wolnych weekendów aż do końca lipca, postanowiłam wsiąść w atobus linii 52 i wybrać się do Rzgowa.
Ptak Fashion City zlokalizowane jest po dwóch stronach dwupasowej jezdni, przy czym po jednej stronie znajdują się hale przeznaczone do zakupów hurtowych, w tym hala chińska, gdzie już od 5 rano sprzedawcy z całej Polski zaopatrują się w towar.  Tam nie byłam, więc na ten temat nie będę się wypowiadać.
Po drugiej ulicy znajduje się natomiast Ptak Outlet ponoć największe centrum outletowe w tej częście Europy. Byłam, zobaczyłam i to co mogę powiedzieć, to jest to centrum handlowe takie jak każde inne tego typu  jak np. Factory Annopol w Warszawie, czy Wrocław Fashion Outlet. Sklepy jak wszędzie, ceny takie jak w outletach, a więc standard. Na pochwałę z pewnością zasługuje design, bo nawiązuje do fabrykanckiej historii Łodzi.
Fashion, moda, łódź, miasto mody, blog modowy, zakreecons, ptak moda, ptak outlet, ptak, rzgów
To co jednak bardzo mnie zainteresowało i myślę, że zainteresuje także Was, to Ptak Moda, czyli Dom Mody Polskich Producentów.  W Środku wygląda jak wielki hipermarket, z tym, że jedynym towarem są ubrania. Można tam kupować zarówno w hurcie jak i w detalu.
Fashion, moda, łódź, miasto mody, blog modowy, zakreecons, ptak moda, ptak outlet, ptak, rzgów
Jeśli jesteście zwykłym klientem jak ja, bierzecie sobie taki oto wózek (swoją drogą chętnie przygarnęłabym taki do swojej garderoby) i zaczynacie podróż między alejkami, w poszukiwaniu ciuchowych perełek. Co ciekawe, na metkach nie ma cen, jeśli chcecie wiedzieć, ile dany towar kosztuje, musie zeskanować kod w jednym z czytników, które są zlokalizowane w różnych miejscach hali. Początkowo wydawało mi się, że to głupie rozwiązanie, ale z drugiej strony, w sytuacji promocji, wystarczy zmienić jedynie cenę w systemie i nie trzeba naklejać tych wszystkich pomarańczowych promocyjnych nalepek, dzięki czemu oszczędza się czas i papier.
Fashion, moda, łódź, miasto mody, blog modowy, zakreecons, ptak moda, ptak outlet, ptak, rzgów
Jedno co mogę powiedzieć, to to, że w hali absolutnie nie ma żadnego syfu. Prawdopodobnie wynika to z tego, że wszystko jest na wieszakach, a nie poukładane na stołach. Dodatkowo nie znajdzie się tam ubrań za pół darmo, a po oczach nie biją banery „wyprzedaż 80%”, co mogłoby zwabić tabuny klientów spragnionych zaoszczędzić trochę grosza. Pozwolę sobie powiedzieć, że nie jest ani tanio, ani drogo a patrząc na te ubrania, uważałam, że były one warte swojej ceny.
Znalazłam nawet producenta ubrań Monika (!), jednakże styl nie do końca mi odpowiadał, ale może za jakiś czas, znajdę w ich asortymencie coś dla siebie.
Fashion, moda, łódź, miasto mody, blog modowy, zakreecons, ptak moda, ptak outlet, ptak, rzgów
Jeśli znudziły się Wam sieciówki i chcecie wesprzec rodzimy przemysł, to z pewnością Ptak Moda przypadnie Wam do gustu. A jeśli nie po drodze Wam do Łodzi, to spróbujcie znaleźć coś na ich stronie, gdzie czeka na Was powitalny rabat 50 zł wraz z darmową dostawą. 

Słyszałyście o tym centrum handlowym, albo miałyście okazję tam robić zakupy? Czekam na Wasze opinie w komentarzach!

Dołącz do społeczności bloga!

1. Zaobserwuj mnie na instagramie @zakreecona.pl

2. Odwiedź mój fanpage na facebooku Zakreecona