Kiedy dowiedziałam się, że przez 6 miesięcy będę mieszkać w Łodzi, nie byłam do końca zadowolona. Abstrahując od tego, że nie miałam tam za wielu znajomych, bo w większości wyjechali do stolicy, wydawało mi się, że Łódź raczej nie zachwyca architekturą (żeby kolokwialnie nie powiedzieć, że jest po prostu paskudna). Zawsze, gdy bywałam tam przejazdem Polskim Busem w drodze do Warszawy, wydawało mi się, że świat nagle tracił kolory, a wszystko stawało się szare i nijakie. Nadszedł luty, a więc czas mojej przeprowadzki i ja z bólem serca opuściłam tętniącą życiem stolicę i uwierzcie mi, raczej nie wypowiadałam się wtedy pochlebnie o moim przyszłym miejscu zamieszkania.
Dlatego teraz wszem i wobec chciałabym publicznie przeprosić:
 
Droga Pani Łódź, Łódeczko kochana (nie mylić z wódeczko)!

Bardzo przepraszam, że się do Ciebie uprzedziłam. To wstyd i hańba, żeby wykształcony człowiek uważający się za tolerancyjnego i światłego w wielu dziedzinach, tak brzydko Cię potraktował. Cofam wszystkie złe słowa, jakie wypowiedziałam na Twój temat. 
A przede wszystkim cofam jedno zdanie, które powtarzałam jak mantrę „Łódź to tylko Piotrkowska i Manufaktura„. 
Proszę ja Was Kochani Moi i proszę ja Panią, Pani Łódź, oprócz Piotrkowskiej i Manufaktury, jest tu wiele innych wspaniałych miejsc, o których będę tutaj pisać lub wcześniej pisałam (np. w poście o Manufakturze lub o niebieskich skarpetkach w Niebostanie)
Na przeprosiny daję Pani ten oto post i jeszcze parę innych, które ukażą się w przyszłości, w których będę takim niedowiarkom jak ja niegdyś byłam, udowadniać, że nie jest Pani taka brzydką, na jaką Pani z początku wyglądała.  A dzisiaj, żeby Pani ul. Piotrkowska nie poczuła się obrażona, że ją chcę z grona ciekawych łódzkich miejsc wyrzucić, post dedykuję właśnie niej!

zakreecona, kręcone włosy, Łódź, Piotrkowska, Fashion, blogerka, kamienice, secesja, zwiedzanie

Żeby było ciekawie, zdjęcia zrobione były na przełomie marca i kwietnia, w ten ciepły weekend, po którym na powrót nastąpiła zimo-jesień.

zakreecona, kręcone włosy, Łódź, Piotrkowska, Fashion, blogerka, kamienice, secesja, zwiedzanie, stylizacja, outfit
Spodnie –  New Look (%% 10 zł w Galerii Łódzkiej, ale już zamknęli mi ten sklep:()
Bluzka – New Yorker (% 12 zł)
Sandały – Promod (%% 39 zł)
Okulary- Szachownica (10zł)
Torba – Zalando (Anna Field, ok. 50 zł)
Naszyjnik- Reserved (Factory, ok 15 zł)
zakreecona, kręcone włosy, Łódź, Piotrkowska, Fashion, blogerka, kamienice, secesja, zwiedzanie, stylizacja, outfit, OFF Piotrkowska
Znana miejscówka na Piotrkowskiej, szczególnie młodemu łódzkiemu pokoleniu. Jak można przeczytać na stronie OFF Piotrkowska jest to centrum przemysłów kreatywnych. Znajdziemy więc tam klubokawiarnie, pracownie projektantów mody i architektów, kluby muzyczne i wiele innych miejsc próbujących wyrwać się z tzw. mainstreamu. Warto tam się wybrać, szczególnie  jeśli pretenduje się do miana HIPSTERA.
zakreecona, kręcone włosy, Łódź, Piotrkowska, Fashion, blogerka, kamienice, secesja, zwiedzanie, stylizacja, outfit
Księgarnia, która zaskoczyła mnie swoją nazwą, niestety nie mam zdjęcia pierwszej witryny gdzie jest napisane „BOOK SIĘ RODZI”.
zakreecona, kręcone włosy, Łódź, Piotrkowska, Fashion, blogerka, kamienice, secesja, zwiedzanie, stylizacja, outfit, studio filmowe, Miś Uszatek
Toż to oczywiście nie kto inny jak Miś Uszatek! Wiedzieliście, że w 1975 roku Studio Małych Form Filowych Se-ma-for w Łodzi, na zlecenie TVP rozpoczęło produkcję lalkowego serialu z Misiem Uszatkiem w roli głównej? W Łodzi istnieje szlak turystyczny prowadzący śladami małych pomników bohaterów bajek nakręcocnych w Studio Se – ma- for.
 

Kolejne posty dotyczące  Łodzi, już w przygotowaniu:) Jeśli post się Wam spodobał i chcecie być na bieżąco, ze wszystkim co się tutaj dzieje , zapraszam Was do polubienia mnie na Facebooku!

Dołącz do społeczności bloga!

1. Zaobserwuj mnie na instagramie @zakreecona.pl

2. Odwiedź mój fanpage na facebooku Zakreecona