Budżetowy wypad do Wiednia

Cześć i czołem! Oto ja, Wasza Zakręęcona organizatorka budżetowych podróży po Europie! Gdzie zabieram Was tym razem? Tytuł posta nie jest przypadkowy, tym razem spędzimy weekend w przepięknym mieście nad pięknym, modrym Dunajem! Sprawdźcie szybko stan konta i zobaczcie, czy da radę jakoś zmieścić w budżecie 3 dniowy wypad do Wiednia!

Jak dostać się do Wiednia?

Wszystko zależy od tego, w jakiej części kraju mieszkacie. Poniżej opisuję kilka opcji propozycji, jak możecie zrealizować swój wypad do WiedniaL

  • Samolotem z Warszawy

EDIT. 
Wizzair wprowadził bezpośrednie połączenie pomiędzy Warszawą a Wiedniem,  a wykasował połączenie pomiędzy naszą stolicą a Bratysławą, więc poniższe screeny ze strony Wizzair nie są już aktualne.

Lot linią Wizzair Warszawa – Bratysława (bilety można dostać w cenie 44 zł), a następnie przesiadka na autobus z Bratysławy do Wiednia linią Slovak Lines.

wiedeń, wycieczka do Wiednia, budżetowy wypad do Wiednia, zakreecona, Schönbrunn, co zobaczyć, jak dojechać, pomysł na weekendwiedeń, wycieczka do Wiednia, budżetowy wypad do Wiednia, zakreecona, Schönbrunn, co zobaczyć, jak dojechać, pomysł na weekendwiedeń, wycieczka do Wiednia, budżetowy wypad do Wiednia, zakreecona, Schönbrunn, co zobaczyć, jak dojechać, pomysł na weekendwiedeń, wycieczka do Wiednia, budżetowy wypad do Wiednia, zakreecona, Schönbrunn, co zobaczyć, jak dojechać, pomysł na weekend
Przy dobrym zgraniu biletów, taki dojazd z Warszawy może kosztować ok. 90 zł +2 euro. Pamiętajcie, że tańsze bilety autobusowe kursują z przystanku Bratislava, Petržalka, Einsteinova/ MHD. Jeśli chcecie wyruszać do Wiednia bezpośrednio z lotniska w Bratysławie, bilety na autobus będą kosztować ok. 15 euro. Trzeba polować na promocję, być może uda się znaleźć perełki w korzystniejszej cenie! Z lotniska na przystanek Petržalka, Einsteinova bez problemu dostaniecie się komunikacją miejską w cenie poniżej 1 euro.
Całkowity czas transferu z lotniska w Warszawie do Wiednia powinien zamknąć się w ok. 5 godzinach.
  • Pociągiem z Warszawy, Krakowa, Katowic.

    Do Wiednia można dojechać pociągiem Intercity. Czas dojazdu z Warszawy ok. 8 godzin.

  • Autobusem z Krakowa.

    Bezpośrednie połączenie autobusowe z Wiedniem oferuje  Flix Bus

wiedeń, wycieczka do Wiednia, budżetowy wypad do Wiednia, zakreecona, Schönbrunn, co zobaczyć, jak dojechać, pomysł na weekend
  • Samochodem –

    Tak! To niewiarygodne, ale samochodem też można pojechać do Wiednia! Ja niestety w tej kwestii nie doradzę, nie wiem jak ma się sprawa z parkingami już na miejscu, ale jeśli wszystkie wymienione powyżej środki lokomocji nie spełniają Waszych oczekiwań, to zostaje jeszcze auto:)

Dojazd z lotniska w Wiedniu do Centrum Miasta

Tak jak wspomniałam powyżej, Wizzair zrezygnował z połączenia pomiędzy Warszawą i Bratysławą na rzecz bezpośredniego połączenia z Wiedniem. Z racji tego, że ja nie lądowałam na lotnisku w Wiedniu, nie mogę Wam doradzić z własnego doświadczenia, jak najszybciej dostać się stamtąd do centrum miasta. W internecie natomiast jest dużo informacji na ten temat i z całą pewnością pomocne będą wskazówki z linki-> dojazd z lotniska do centrum Wiednia. 
kk

Komunikacja miejska w Wiedniu

Komunikację miejską w Wiedniu można porównać do tej w Berlinie – mnóstwo różnych możliwości i zawsze na czas.  Kupując bilet 24 lub 48 godzinny, możecie podróżować wszystkimi środkami lokomocji – pociągami, tramwajami, metrem i autobusem. Dodatkowo możecie kupić specjalną Wien Karte, która oprócz możliowości przejazdu komunikacją miejską, daje Wam również wiele zniżek na największe wiedeńskie atrakcje. Więcej informacji na temat komunikacji publicznej w mieście znajdziecie pod tym linkiem. 

Gdzie szukać noclegu?

Nie zaskoczę Was pewnie, mówiąc, że Wiedeń raczej nie należy do najtańszych miast. Planując wypad do Wiednia, musicie liczyć się z tym, że jest to jedna z najdroższych europejskich stolic. Dlatego tanich noclegów polecam szukać na znanym i lubianym Booking.com  lub Airbnb Dokonując rezerwacji z tych linków otrzymacie 50 zł zniżki w przypadku bookingu i 110 zł, jeśli skorzystacie  z usług Airbnb. Ja mieszkałam w Hotelu Kaiser Franz Joseph – ale sama nie rezerwowałam tego noclegu, to był prezent urodzinowy od mojej Siostrzyczki.  Myślę jednak, że jeśli macie budżet 100 zł za osobę, to znajdziecie wygodny apartamencik niedaleko centrum. A jeśli budżet na to nie pozwala śpijcie w pokoju wieloosobowym – zawsze to szansa na poznanie nowych ludzi, lub skorzystajcie z Couchsurfing!:) Dla tych, którzy nie wiedzą co to Couchsurfing, już śpieszę z odpowiedzią. Chodzi po prostu o to, że śpisz na kanapie u jakiegoś lokalsa.  Cała idea couchsurfingu nie polega jedynie na „darmowym” noclegu. Chodzi o poznanie mieszkańców miasta, dzielenie się doświadczeniem, wspólne eksplorowanie nowych miejsc i zawiązywanie nowych przyjaźni. Ja z couchsurfingu korzystałam 2 razy i mam naprawdę piękne wspomnienia z tych dwóch wyjazdów. Ciekawe propozycje noclegów pojawiają się czasami na Grupoonie lub innych tego typu stronach. Bądźcie czujni, a z pewnością jakaś fajna okazja niedługo wpadnie w Wasze ręce!
kk

Wypad do wiednia – co zjeść?

To już zależy od zasobności Waszego portfela:) Z pewnością warto spróbować Sznycla po Wiedeńsku, Tortu Sachera, czy… kanapek Trzaśniewskiego! Jakież było moje zdziwienie, gdy przechadzając się głównymi ulicami Wiednia co jakiś czas migały mi szyldy z tak bardzo polsko brzmiącą nazwą. Okazało się, że założycielem tej kanapkowej sieciówki, jest nie kto inny, a Polak z krwi i kości, który swój pierwszy bar w stolicy Austrii otworzył w 1902 roku.
Jeśli zdecydujecie się na wynajęcie apartamentu, czy pokoju z dostępem do kuchni, pamiętajcie, że zawsze możecie przygotować coś sami. Ceny w supermarketach są zdecydowanie droższe niż w Polsce, ale również znacząco tańsze niż w knajpach. Polecam szczególnie śniadania przygotowywać samemu. W markecie dostaniecie mnóstwo smacznych, lokalnych produktów, a parę groszy z pewnością zostanie w portfelu!

 

wiedeń, wycieczka do Wiednia, budżetowy wypad do Wiednia, zakreecona, Schönbrunn, co zobaczyć, jak dojechać, pomysł na weekend

Co zobaczyć?

Wiedeń jest tak niesamowitym miastem, że aż sama nie wiem co mam polecić Wam jako pierwsze. Lepiej zajrzyjcie na moje poprzednie posty, a poznacie, jakie trzy oblicza odkrył przede mną Wiedeń. Chociaż może, jeśli jeszcze nie jesteście szczęśliwymi posiadaczami biletów na wycieczkę do stolicy Austrii, przeczytacie o 5 powodach, dla których rzucicie wszystko i wyjedziecie do… Wiednia!

wiedeń, wycieczka do Wiednia, budżetowy wypad do Wiednia, zakreecona, Schönbrunn, co zobaczyć, jak dojechać, pomysł na weekendwiedeń, wycieczka do Wiednia, budżetowy wypad do Wiednia, zakreecona, Schönbrunn, co zobaczyć, jak dojechać, pomysł na weekendwiedeń, wycieczka do Wiednia, budżetowy wypad do Wiednia, zakreecona, Schönbrunn, co zobaczyć, jak dojechać, pomysł na weekendwiedeń, wycieczka do Wiednia, budżetowy wypad do Wiednia, zakreecona, Schönbrunn, co zobaczyć, jak dojechać, pomysł na weekendwiedeń, wycieczka do Wiednia, budżetowy wypad do Wiednia, zakreecona, Schönbrunn, co zobaczyć, jak dojechać, pomysł na weekend
k

A czy Wy zaplanowaliście już swój budżetowy wypad do Wiednia?

Dołącz do społeczności bloga!

1. Zaobserwuj mnie na instagramie @zakreecona.pl

2. Odwiedź mój fanpage na facebooku Zakreecona